Západoslovenské múzeum v Trnave

Nachádzate sa tu

detsky_atelier_2018_pozvanka.jpg

3. máj 2018 - 21. máj 2018

Trnavský samosprávny kraj, Západoslovenské múzeum v Trnave a Detský výtvarný ateliér pri Súkromnej základnej škole Besst pripravili pre verejnosť výstavu detských prác žiakov prvého až siedmeho ročníka Súkromnej základnej škole Besst. Deti vytvorili diela pod vedením koordinátorky ateliéru PaedDr. Adely Melišekovej Dojčanovej a lektorov: Bc. Evy Vokounovej a Ing. Jozefa Valoviča, v rámci voľnočasových výtvarných aktivít.

Výtvarný ateliér je pilotným projektom SZŠ Besst, ktorý iniciovala skupina spomínaných lektorov, aby podporila vzdelávanie detí v oblasti umenia a kultúry a ich manuálne zručnosti. Ateliér vznikol pre všetky deti, ktoré majú chuť tvoriť a chcú spoznávať rôzne výtvarné techniky, pričom postupne vystriedajú kresbu, maľbu, kašírovanie, linorez a modelovanie. Najdôležitejším poslaním projektu je radosť z tvorby, uvoľnenie a relaxácia detí pri odborne vedenej výtvarnej činnosti.